CHP Mamak Belediye Başkan adayı Şahin, istinat duvarının yıktığı gecekondu enkazında: Bu belediyenin usulsüzlüğüdür

T24 Ankara

Ankara Mamak’ta kaba inşaatı tamamlanan 16 katlı bir apartmanın istinat duvarının bir gecekondunun üzerine yıkıldığı ve ev sahibi Ramazan Dağ’ın şans eseri sağ kurtulduğu olay yerine giden CHP Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin, meydana gelen olayın mevcut belediyenin usulsüzlüğünden kaynaklandığını öne sürdü. Şahin, “Mamak ilçesinde 64 mahalle asfalt beklerken istinat duvarı uçan sitenin özel otoparkına ve bahçesine asfalt atıldı. İstinaf duvarının uçma nedeni de belediyenin büyük tonajlı silindirleri asfaltı çiğnerken ve sererken istinat duvarını patlattı” dedi.

Ankara’da bugün saat 09.30 sıralarında Mamak ilçesine bağlı Yeşil Bayır Mahallesi 1804’üncü Sokak’ta kaba inşaatı tamamlanan 16 katlı apartmanın istinat duvarı, gecekondunun üzerine çöktü. Gecekonduda yaşayan Ramazan Dağ, sesler nedeniyle evinden çıktığı için olaydan yara almadan kurtuldu. Dağ’ın yaşadığı gecekondunun bahçesinde beslediği 3 köpek yavrusu ve kuşları enkazın altında kalarak hayatını kaybetti. İhbar üzerine bölgeye sağlık, itfaiye, polis ve AFAD ekipleri sevk edildi.


CHP Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin

Olay yerine giden CHP Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin ise Mamak Belediyesi’ni denetimsizlik nedeniyle eleştirerek, şunları söyledi:

“Buranın imarını belediye yapmış, yıkılalı saatler oldu ancak hala belediyeden bir yetkili gelmedi. Üç katlı binalar yapılması gereken yerlere yirmişer katlı binalar yapılmış. Özel yapı denetiminin değil tamamen belediyenin denetiminde olan yer burası, daha önce vatandaşımız tehlike arz ettiğine dair 20 kez belediyeye dilekçe veriyor. Bu dilekçelere yanıt gelmediği gibi bir de buraya asfalt atılıyor ve bugün bu faciaya neden oluyor. Ramazan kardeşimizin, bahçesindeki kulübede beslediği 3 köpek yavrusu ve kuşları istinat duvarının altında kalıp öldü, kardeşimiz evsiz kaldı. 

Mamak ilçesinde 64 mahalle asfalt beklerken istinat duvarı uçan sitenin özel otoparkına ve bahçesine asfalt atıldı. İstinaf duvarının uçma nedeni de belediyenin büyük tonajlı silindirleri asfaltı çiğnerken ve sererken istinat duvarını patlattı. Şu anda da bugün belediyenin yine özel mülkte paletli kepçesi ücretsiz olarak çalışıyor. Bu belediyenin usulsüzlüğüdür Belediye yetkililerinin bu sorumluluğu kabul etmesi gerekir.”


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x